Sağlıklı Turizm Belgesi / Sertifikası

Sağlıklı Turizm Belgesi


Türkiye’nin Sağlıklı Turizm Belgelendirme programı, tatilini Türkiye’de geçirecek tüm vatandaşlarımız ve yabancı ziyaretçilere, ulaşımdan konaklamaya, tesis çalışanlarından yolcuların kendi sağlık durumuna uzanan geniş yelpazede bir dizi alınması önerilen tedbirleri tanımlıyor.


Dünyada ki ilk örneklerden biri olan “Sağlıklı Turizm Belgelendirme” programı tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle hazırlandı.Sağlıklı Turizm Belgesine sahip olduğunuzda ulusal ve uluslararası rekabette öne çıkarak fark edilebilirsiniz.


Konaklama ve yeme-içme tesislerinizin “Sağlıklı Turizm Belgesi” ne sahip olmasını sağlayarak;


- Çalışan, müşteri ve diğer ilgili taraflara güvenli bir tesis olduğunuzu bildirir,

- Çalışanlarınız, misafirleriniz ve diğer bütün ilgili taraflar üzerinde, akredite kuruluş tarafından periyodik olarak hijyen ve sağlık denetimlerinden geçen bir tesis olarak güven tesis edebilirsiniz.

- Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesinden yayınlanması ile işletmenizin tanıtımına katkı sağlayarak pandemi süresince misafir kapasitesinde artış sağlayabilirsiniz.

- Sağlıklı Turizm Belgesi logosu, belgeyi alan tesislerinin görünen noktalarına asılacak ve müşteriler belge üzerindeki kare kod sayesinde tesis ile ilgili tüm denetleme bilgilerine ulaşabileceklerdir. Bu sayede tüm sürece şeffaflık kazandırmış olacaksınız.


Sağlıklı günler dileriz.


10 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör